Něco o mně

Jsem lektorkou se zaměřením na ekologii, permakulturu a udržitelný životní styl. Mým cílem je pomoci lidem najít způsob, jak mohou žít šetrně k přírodě
Často mluvím o permakultuře. Permakultura je často vnímána jako způsob zahradničení, který se zaměřuje na využití přírodních procesů a cyklů pro vytvoření udržitelného prostředí. Tento způsob zahradničení umožňuje lidem snížit spotřebu energie a vody a snížit produkci odpadu. Podobné principy jako na zahradě ale můžeme využít i v dalších oblastech našeho života.
Propaguju permakulturu a udržitelný životní styl prostřednictvím svých kurzů, workshopů a přednášek. Své zkušenosti a znalosti sdílím s lidmi, kteří chtějí změnit svůj přístup k životu a přejít na ekologičtější způsob života. Svoje permakulturní vzdělání jsme zahájila v roce 2016, kdy jsem absolvovala velký permakulturní kurz, pak následovala spousta dalších.

Přeložila jsem z angličtiny knihu People and Permaculture od britské autorky a lektorky Looby Macnamara, kniha vyšla pod českým názvem Vztahy bez hierarchie.
Kromě své práce se zapojuju do komunitního zahradničení a podporuju projekty, které se snaží o udržitelný rozvoj. Věřím tomu, že můžeme žít v limitech naší planety a zároveň být šťastní a mít dostatek toho, co k rozumnému životu potřebujeme.